Makale Gönder

1. Basamak: Başvuruya Başlama
Makale Türü
Gönderiniz için uygun türü seçiniz
Başvuru Kontrol Listesi
Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara iade edilecektir.

Yazarlar başvurunun 2. basamağına geçmeden önce başvuru kontrol listesindeki gerekliliklerin hepsini yerine getirdiklerini belirtmelidir.
 • Bu makale daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış, yayımlanmak üzere herhangi bir yayına gönderilmemiştir.
 • Makale Microsoft Word ile hazırlanmıştır ve boyutu 3 MB'tın altındadır.
 • Makaleniz Times New Roman yazı karakteri ile hazırlanmıştır. Marj ayarları; üstten 2.5 cm, alttan 2.5 cm, sağ ve soldan 2.5 cm'dir.
 • Makale, Yazar Rehberinde belirtilen kurallar doğrultusunda hazırlanmıştır.
 • Referanslar Yazar Rehberinde belirtilen kurallar ve örneklere göre hazırlanmıştır.
 • Yazar ad(lar)ı ve metin üzerinde yazar ad(lar)ını çağrıştıracak ifadeler kör hakemlik uygulamaları gereğince çıkarılmıştır. Ayrıca Microsoft Word belgesi içindeki kişisel bilgiler belge özelliklerinden silinmiştir.
Derginin Gizlilik Beyannamesi
Buraya girilen isimler ve epostalar sadece derginin belirtilen amaçları doğrultusunda kullanılacaktır ve başkalarının erişimine/kullanımına açılmayacaktır.
Editöre Notlar
Editöre iletmek istediğiniz notları bu alana yazabilirsiniz.

2. Basamak: Yazar Bilgileri


3. Basamak: Yazı Bilgileri
4. Basamak: Başvuru Dosyalarını Yükleme
Dergiye makale göndermek için aşağıdaki basamakları tamamlayınız.
 • 1. Bu sayfada dosya seçimi penceresini açarak kendi bilgisayarınızın sabit sürücüsünde bulunan dosyayı bulmanıza yarayacak Gözat/Browse'a tıklayınız.
 • 2. Başvuru dosyanızın yerini belirleyip işaretleyiniz.
 • 3. Dosya seçimi penceresinde Aç/Open'a tıklayınız, bu işlem dosya yolunu sayfa üzerine yerleştirecektir.
 • 4. Dosya Gönder butonunu tıklayarak, dosyayı kendi bilgisayarınızdan derginin internet sitesine yükleyiniz, dosyanızın adı dergi kurallarına uygun olarak değiştirilecektir.
 • 5. Başvuru yüklendikten sonra, sayfanın alt kısmında yer alan Kaydet ve Devam et'e tıklayınız.
 • Sorun yaşıyorsanız yardım için dergi sekreteryası ile iletişime geçiniz.


Sadece .doc ve .docx formatındaki dosyaları ekleyebilirsiniz.


Yazar arzu ederse yazının kaynakçası buraya ayrı bir word dosyası olarak yükleyebilir.


Yazarlara Çifte Kör Hakemlik Garanti Edilir!
 • Başvuruların yazar bağımsız değerlendirilmesi, yazar ve hakem kimliklerinin birbirlerine bildirilmemesi için gayret gösterilmektedir. Bu amaçla sisteme dosya gönderen yazar, editör, hakem gibi kişilerin metin ve dosyalar ile ilgili aşağıdaki noktalara dikkat etmeleri gerekir.
 • 1. Yazarlar metinde adları ve kurumları geçen yerleri silmelidirler. Sayfa altı notları vb yan metinler dahil olmak üzere.
 • 2. Microsoft belgeleri saklanır iken dosya bilgileri içine kişisel bilgiler de yazılır. Bu nedenle ya bu kişisel bilgiler belge özelliklerinden bulunup silinmeli, ya da aşağıdaki sıra ile belge kişisel bilgi içermeyecek biçimde yeniden kaydedilmelidir. ( File > Save As > Tools (or Options with a Mac) > Security > Remove personal information from file properties on save > Save) (Dosya > Farklı Kaydet > Araçlar > Güvenlik > Kişisel bilgileri silerek kaydet > Kaydet)
 • 3. PDF dosyalarda da Adoba Acrobat ana menusunden belge özellikleri seçilerek, yazar adı silinmelidir.
Yazının Ekleri
 • Gönderinin bu basamağı ana gönderiye ek olarak verilmesi gereken belge ve dosyaların sisteme yüklenmesini sağlar.
 • 1. İlk olarak Yazar Rehberi sayfasından indirerek hazırladığınız Yayın Hakkı Devir Formu belgesinin bilgisayarınızdaki yolunu gösterdikten sonra "Dosya Gönder" butonu aracılığıyla yükleyiniz. Belgenin detayının girilmesi için açılan formu doldurunuz.
 • 2. Yazınızın değerlendirilmesinde gerekli olan başka dokumanlar var ise ana gönderiye ek olarak sunmak istediğiniz belge dosyaları yükleyiniz (Dosyalar "doc", "docx", "xls", "xlsx", "pdf" gibi formatlarda olabilir). Bu adımda yüklenecek dosyalar varsa (a) araştırma enstrümanları, (b) data setleri, (c) araştırmacıların erişemeyecekleri kaynaklar, (d) ana kaynağa destek olarak sunulması beklenen şekil ve tablolar veya araştırmayı destekleyecek çalışmalardır.


5. Basamak: Onay
RESEARCHES ON MULTIDISIPLINARY APPROACHES- Multidisipliner Akademik Yaklaşım Arastırmalari Dergisi'ne makalenizin gönderisini tamamlamak için "Başvuruyu Tamamla" tuşuna basınız. Başvurunuz dergiye ulaştıktan sonra süreçle ilgili tarafınıza bilgilendirme maili aktarılacaktır. Ayrıca makaleniz için atanan "makale doğrulama numarası" ile sağ köşede bulunan "makale durumu" alanından dilediğiniz zaman makalenin güncel durumuna ulaşım sağlayabilirsiniz. Dergimize göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.